ZMIANA ROZKŁADU JAZDY MKS OD 01.09.2023

ZMIANA ROZKŁADU JAZDY MKS OD 01.09.2023

Gmina Miasta Sanoka uprzejmie informuje P.T. Podróżnych, że od dnia 01.09.2023 r. wprowadzone zostają zmiany w rozkładzie jazdy MKS.

Najważniejsze z nich to:

  • zastąpienie linii Nr 21 (Trepcza Ujęcie – Beksińskiego) kursami linii Nr 1, 6, 7, które rozpoczynać się będą w Trepczy Ujęcie, a od ul. Jana Pawła II przebiegać będą trasami tych linii – analogicznie w kierunku przeciwnym. Kursowanie tych linii wydłużone będzie do Trepczy Ujęcie.
  • Linia Nr 3A łącząca dzielnicę Dąbrówka z Olchowcami przebiegać będzie w obu kierunkach przez ul. Stankiewicza, Witosa, Rataja i dalej po dotychczasowej trasie. Z Olchowiec w kierunku Centrum miasta autobusy tej linii przebiegać będą przez ul. Prugara-Ketlinga i Kochanowskiego (a nie jak dotychczas przez ul. Lwowską i Jagiellońską).
  • Linia Nr 18 z Bukowska do Sanoka, od ul. Kościuszki będzie się przemieszczać ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Traugutta, Sadowa do Jana Pawła II SPGK. W kierunku Bukowska autobusy kursować będą od ul. Jana Pawła II SPGK ulicami Traugutta, Staszica (Wierchy), Mickiewicza, Kościuszki i dalej po dotychczasowej trasie. Pasażerowie korzystający z tej linii, przemieszczający się do ul. Beksińskiego lub Olchowiec, będą mogli skorzystać z przesiadki na Kościuszki do autobusów linii (3, 4, 5, 6, 19). Pasażerowie przemieszczający się w kierunku Bukowska mogą również przesiąść się na ul. Kościuszki do autobusu linii 18.
  • Posiadacze biletów miesięcznych wykupionych na trasę Bukowsko – Olchowce Stomil (lub Beksińskiego) mogą korzystać z autobusów innych linii jadących na tej trasie bez dodatkowych opłat.

Ponadto mają miejsce korekty czasowe odjazdów linii, nie wymienionych powyżej. Zmiany rozkładu jazdy MKS  wynikają z małego zainteresowania podróżnych niektórymi kursami i liniami autobusów.

Szczegółowe zmiany dostępne są na stronie internetowej www.spgk.com.pl w zakładce Miejska Komunikacja Samochodowa → Rozkład Jazdy.

Za utrudnienia przepraszamy.